خانه بارش نورتنور تبلیغ دین داغ است

تنور تبلیغ دین داغ است

اجتماعی 1393/11/19

بسم الله الرحمن الرحیم

فرصت تبلیغ رسول الله در میان هجمه ها و تهمت ها

همیشه وقتی که یک فرد رو به مسخره کردن، غیبت کردن و یا اذیت کردن می ­آورد، این نشان دهنده­ ی ضعف وجودی این شخص است:

 الغیبة جهد العاجز ؛ غیبت کردن تلاش ناتوان است.[1]

غیبت، دست و پا زدن آدم عاجز و ناتوان است. این فضای اهانت­ های به اسلام و مقدسات اسلامی در حقیقت از نگاه کلان نشان دهنده یک فضای خیلی مطلوبی است. چون نشان دهنده­ ی رشد اسلامیت و پیام­ های رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم است. چون نمی­توانند با این رشد و پیام های اسلام مقابله­ ی منطقی و عقلی و فکری بکنند در نتیجه رو به مسخره کردن،  تهمت زدن و اهانت کردن می­ آورند. باید دقت داشت در پشت صحنه­ اش نشان­دهنده­ ی رشد اسلام است. از این باب مطلوب است و این قضیه یک امر امروز و دیروز نبوده. بلکه همیشه بوده، هست وخواهد بود.

این مسخره کردن نه تنها نسبت به پیامبر بوده بلکه در طول تاریخ نسبت به تمام انبیاء بوده است:

  يا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا يأْتِيهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلَّا كَانُوا بِهِ يسْتَهْزِئُونَ [2]

افسوس بر اين بندگان که هيچ پيامبري براي هدايت آنان نيامد مگر اينکه او را استهزا مي‌کردند!

می فرماید: ای وای به حال این بندگان! پیغمبری نیامده مگر اینکه مسخره­ اش می­کردند، اذیتش می­کردند. این امری دائمی و همیشگی بوده و هست و خواهد بود. بعد خداوند از بین این دو سنگی که می­چرخد آرد خودش را می گیرد. ما فکر می­کنیم بد شد. در اتفاقا این مسائل یک فرصت فوق­العاده است. چند سال پیش، سال پیامبر اعظم بود. سال که نامیده می­شود یعنی چه؟ این نامگذاری به این معناست که مردم و تمام نفوس توجه کنند به این موضوع. حال با یک کاریکاتور توسط دشمن صد برابر آن توجهی که می­خواست در آن سال انجام شود الان  باعث جلب نظرها شده است. درست است؟ چه خودی ها (مسلمان ها) نسبت به پیامبر عاطفه­ شان بیشتر تحریک شده و چه بیگانه­ های از اسلام یعنی غیرمسلمان­ها مشتاق شدند که ببینید این فرد (رسول الله) کیست؟ این است معنای اینکه خداوند دشمن دینش را از احمق­ ها قرار داده است. یعنی کسی که دشمن دین است، کم­ کم عقلش را هم از دست می­دهد. در نتیجه یک کاری می­کنند که با اینکه بیشتر می خواهند حقایق را محو کند، ولی در باطنش باعث می شود بیشتر نفوس را متوجه­ حقیقت کند . فرض کنید پشت سر من یک چهره­ ی درخشان است حال اگر ناخودآگاه برگردم و نگاهش کنم، ارادت پیدا میکنم.

 الان این فرصت برای تبلغ فوق­العاده است. مهم این است که حال ما این فرصت را استفاده کنیم یا فرصت را بسوزانیم. این دیگر با ماست.  خداوند از دشمنیِ دشمنان فرصت برای ما درست کرد که چهره­ ی درخشان رسول الله را نشان دهیم.

این که حضرت فرمودند که وقتی نامم برده می­شود با صدای بلند صلوات بفرستید، این محدود به صلوات لسانی که نیست. بلکه به این معناست که هر وقت موقعیتی پیدا می­شود که من را عرضه کنید و این صدا را به نفوس نفوذ بدهید و به گوش­ها برسانید، این کار را بکنید. حالا در یک وبلاگ درپیامک ها و ... . اگر آن­ ها پیامک هایی در تخریب می فرستند ما هم می­توانیم در تبلیغ بفرستیم. لازم هم نیست حتما خودمان عالم به دین باشیم صرف عرضه­ ی اعتقادات. چهره ­ای که پیامبر دارد همان چهره­ای است که در تورات و انجیل پیامبران منتظرش بودند. اصلا حتما می دانیدکه انتظار در ادیان سابق بیشتر انتظار پیامبراست نه انتظار امام زمان عج. یعنی عاشقانه منتظر بودند. ما معتقدیم که پیامبران گذشته عاشقانه منتظر پیامبر دین خاتم بودند، خیلی وقتها حرف­هایی که می­زنند برای شما که دلیل نمی­ آوردند ! ولی ما دلیل­ هایش را هم داریم. مثلا ما یک کاری در تورات و انجیل انجام داده بودیم. در نتیجه این بررسی مشاهده شد که این قدر معرفی حضرت رسول روشن است که وقتی که این را کنارهم می­گذاریم یک استدلال روشن است برای خود اهل کتاب . آن هم طبق کتاب خودشان. با اینکه ما می­گوئیم تحریف شده و با همه­ ی آن مصیبت­هایی که در این کتابها به وجود آمده است ولی همین مقدار از کتب مقدس که مانده، باز آنها یک چهره­ ی نورانی و درخشان از رسول ­الله ترسیم کرده است. (برای مطالعه بیشتر به مطلب پیوست و به لینک زیر مراجعه شود)

حال خودشان می دانند ؛ می­خواهند بپذیرتد، باور کنتد یا می­خواهند هم باور نکنند.

 خیلی از نفوس با فطرت خودشان درست عمل می­کنند. یعنی این نباید مانع شود که باید  بتوانیم حتما ده تا استدلال برایشان بیاوریم. نه شما حق خودتان را عرضه کنید. چه برای بیرونی­ها و چه برای درونی­ها.

الان تنور به اصطلاح معرفی رسول الله  داغ است. به هر کیفیتی که می توانید؛ با با یک برگه A4،در  وبلاگ­ها در پیامک ها در هر جا... هر جمله ­ای که دیدید در خودتان اثر کرده می توان پخش کرد. قدیم کمونیست­ها اوایل انقلاب می­آمدند در صف­های اتوبوس و یک چیزی می­گفتند و می­رفتند. با این کار ذهن طرف را به آتش می کشید . یعنی لازم نیست که حتما تریبون به آدم بدهند. خیلی جاها تریبون­های عمومی است. آدم می­تواند همان جا یک جمله بگوید و برود.

 

برگرفته از سخنان استاد حجت الاسلام دکتر مهدی نخاولی15/7/91- در ضمن مباحث اثبات ولایت فقیه

 [1]  نهج البلاغه – حکمت 453

[2] - سوره مبارکه یس- آیه 30

فارقلیط کیست؟

صوت هافایل ها

بخشی از سخنان استاد نخاولی پیرامون حضرت رسول مکرم اسلام (ص)

 

بخشی از سخنان استاد نخاولی پیرامون حضرت رسول مکرم اسلام (ص)

2014.5 KB

دانلود

       

امکانات

تعداد بازدید: 4715 نسخه چاپی معرفی به دوستان نشانه گذاری دریافت

برای ارسال لینک صفحه، فرم زیر را تکمیل کنید.

  

برای ارسال محتوا به ایمیل فرم زیر را تکمیل کنید.

  

 

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مؤسسه مذهبی فرهنگی راه حق می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است. پیاده سازی توسط مرکز فناوری اطلاعات کاشف