خانه محصولات خداوند در آیینه عقل و عشق

خداوند در آیینه عقل و عشق

خداوند در آیینه عقل و عشق کتاب-قیمت به ریال 100000 70000

برگرفته از مقدمه کتاب:

«مدتها سوالی ذهن این بنده حقیر را مشغول کرده بود که: علم کلام برای این هدف تدوین شده که غیر دینداران را به آیین حق هدایت کرده، و متدیّنان را در طریقۀ صحیح، تثبیت و ارتقاء بخشد. پس چرا با اینکه در این علم اساطین بزرگ علمی و عملی و دانشمندانی متقی و تأثیرگذار گام زده‌اند، این هدف کمتر محقق شده است؟

چرا کمتر گزارش شده که فردی از دین یا مذهب دیگری با مطالعۀ مثلاً «کشف المراد» یا «باب حادی عشر» یا ... حق را یافته و به آیین اسلام یا مذهب شیعه، مشرف شده؟!

در حالیکه بخش عمدۀ کسانی که به اسلام گرویدند، توسط قرآن هدایت شدند؛ آن هم با ترجمه‌های نارسا و غیرشیوایی که عمدتاً بسیاری از لطافت‌های پیام قرآنی را منتقل نمی‌کنند.

در پی جویی علت این مسأله بطور کلی این نظریه تقویت می شد که: راز کاهش تأثیرگذاری علم کلام در فاصله گرفتن آن از قرآن است.چراکه قرآن عقاید را در بهترین وجه ممکن ارائه فرموده است.

بنابراین باید عقایدی تحول آفرین، سرنوشت‌ساز و زندگی بخش طراحی نمود  به طوری که ربط آن با زندگی روشن ونیاز به آن واضح گردیده و نهایتاً هم اقناع عقلی و هم ارضاء قلبی حاصل شود..»

       
آشنا (کاربر مهمان) 14:11 1393/05/12 به تمامی افراد عاشق خدا و دغدغه داران فرهنگی پیشنهاد خواندن این کتاب را می کنم بسیار عالی بود . 5 ǀ 0 ǀ پاسخ ><
       
adele (کاربر مهمان) 10:05 1394/02/08 با سلام متن فوق از متن كتاب است ؟ پاسخ مدیر : سلام بله، متی فوق برگرفته از مقدمه این کتاب می باشد 0 ǀ 0 ǀ پاسخ ><
       

حساب کاربری

امکانات

تعداد بازدید: 5179 نسخه چاپی معرفی به دوستان نشانه گذاری دریافت

برای ارسال لینک صفحه، فرم زیر را تکمیل کنید.

  

برای ارسال محتوا به ایمیل فرم زیر را تکمیل کنید.

  

 

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مؤسسه مذهبی فرهنگی راه حق می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است. پیاده سازی توسط مرکز فناوری اطلاعات کاشف