خانه مؤسسه راه حق جلسات هفتگی جلسات هفتگی اصول عقاید

جلسات هفتگی اصول عقاید

اعتقادی

جلسات اصول عقاید با بیان حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی نخاولی از سال 83 الی 88 در مسجد و حسینیه امام حسین علیه السلام برگزار می شده است. این جلسات که در واقع سنگ بنای موسسه راه حق بوده با حضور جوانانی عمدتاً دانشجو به صورت هفتگی (جمعه شب ها بعد از نماز مغرب و عشاء) برگزار می گردیده است.

سیر مباحث مطرح شده در قالب بیش از 100 جلسه به شرح زیر بوده است:

  • اثبات وجود خداوند ( در قالب براهین عقلی که با بیان ساده و قابل فهم برای جوانان، به تبیین اثبات وجود خداوند می پرداخت. ماحصل این بخش ازبحث به عنوان جلد اول کتاب «خداوند در آیینه عقل و عشق» چاپ شده است)
  • اثبات و تبیین اسماء و صفات الهی (در این بخش از مباحث بعداز مقدماتی در اسماء و صفات الهی، صفات علم، حیات، قدرت، اراده ، عدل، سمیع و بصیر بیان و اثبات شد. در نظر داریم این بخش از مباحث انشاءالله در قالب جلد دوم و سوم کتاب «خداوند در آیینه عقل و عشق» تنظیم و آماده سازی شود.)
  • توحید عارفان (در این بخش از مباحث، به تفسیر آیه نور سوره مبارکه پرداخته شد )
  • اثبات ولایت فقیه (با توجه به اهمیت و ضرورت این بحث، خصوصاً در سال 88 در قالب 5 جلسه، ولایت فقیه و شبهات پیرامون آن مورد بحث قرار گرفت)

شایان ذکر است صوت 63 جلسه از این جلسات قابل ارائه به مشتاقان معارف توحیدی می باشد.

 

       
عرفانیان (کاربر مهمان) 23:02 1393/08/05 سلام علیکم،چطورمیشه این جلسات روتهیه کرد؟ پاسخ مدیر : با سلام برای تهیه این جلسات با شماره 09353563532 آقای عسگری تماس بگیرید البته کتاب آن نیز موجود است (کتاب خداوند در آئینه عقل و عشق تالیف حجت الاسلام استاد نخاولی) که اگر در مشهد حضور دارید می توانید در مکان برگزاری جلسات دهه محرم واقع در بلور سازمان اب مسجد المنتظر تهیه نمایید و اگر در خارج از مشهد هستید به قسمت محصولات بروید و در انجا ثبت سفارش کنید تا برایتان ارسال شود. با تشکر 3 ǀ 1 ǀ پاسخ ><
       

امکانات

تعداد بازدید: 7150 نسخه چاپی معرفی به دوستان نشانه گذاری دریافت

برای ارسال لینک صفحه، فرم زیر را تکمیل کنید.

  

برای ارسال محتوا به ایمیل فرم زیر را تکمیل کنید.

  

جدید ترین مطالب

 

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به مؤسسه مذهبی فرهنگی راه حق می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است. پیاده سازی توسط مرکز فناوری اطلاعات کاشف